Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Dzień Matki

18 maja 2022

Z okazji Dnia Matki serdecznie zapraszamy na „Warsztaty relaksacyjne dla mam”, które pokażą jak znaleźć chwilę spokoju pośród codziennego chaosu.

Spotkanie odbędzie się 26 maja 2022 r. o godzinie 15.00 w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zabrzu przy ulicy 3 Maja 93a i będzie prowadzone przez psychologa Weronikę Włodarczyk oraz pedagoga Martę Deję.

Zainteresowane mamy prosimy o kontakt telefoniczny: 32 370 22 40 / 883 315 363 lub mailowy w.wlodarczyk@pppzabrze.pl / m.deja@pppzabrze.pl
Zapisy obowiązują do dnia 24 maja 2022 r.

Serdecznie zapraszamy
Urszula Koszutska
Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zabrzu
 

Spotkanie dla rodziców

10 maja 2022

Wielkanoc

12 kwietnia 2022

Zachowaj Trzeźwy Umysł

6 kwietnia 2022

1 kwietnia 2022

Szanowni Państwo,

 

zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie w realizacji projektu badawczego, który został zlecony przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Celami badania są:

- diagnoza potrzeb edukacyjnych i potencjału uczniów ze spektrum autyzmu, w tym z Zespołem Aspergera oraz z alkoholowym zespołem płodowym (FAS),

- ocena możliwości szkół podstawowych i ponadpodstawowych w województwie śląskim w zakresie efektywnej nauki (w tym nauki zdalnej) dla tych uczniów we współpracy z ich rodzicami.

 

Badaniem objęci zostaną m.in. rodzice dzieci z województwa śląskiego uczęszczających do szkół podstawowych i ponadpodstawowych (w tym także szkół specjalnych oraz Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych). Nasza prośba dotyczy pomocy w dotarciu do grupy rodziców, do których Państwo posiadacie kontakt i przesłaniu do nich linka do ankiety internetowej znajdującej się pod adresem:

 

 

Ankiety będą aktywne do 8 kwietnia.

 

Wyniki badania posłużą wypracowaniu rekomendacji w zakresie wykorzystania Funduszy Europejskich, a w szczególności Funduszy Europejskich dla Śląskiego 2021-2027 w kontekście możliwości wsparcia szkół i rodziców w nauczaniu i procesie wychowawczym uczniów ze spektrum autyzmu, w tym z zespołem Aspergera oraz z FAS (m.in. w zakresie doposażenia szkół w pomoce dydaktyczne i specjalistyczny sprzęt potrzebny do rozpoznawania potrzeb i prowadzenia terapii uczniów).

 

Powodzenie projektu będzie ważnym krokiem w kierunku rozwoju nowoczesnej edukacji w województwie, dlatego tak ważne jest Państwa wsparcie dla tej inicjatywy UMWŚ i możliwie najszerszy udział samych zainteresowanych.

 

Do niniejszej prośby załączamy kopię listu rekomendacyjnego otrzymanego z Urzędu. W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do dyspozycji.

 

Z poważaniem,

Ewelina Kisiel

Grupa BST

tel. 534 714 655

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-07-05
Data publikacji:2018-07-05
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:28037