VII Regionalna Konferencja z cyklu PSYCHOLOGIA A MEDYCYNA pt. „Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży – za co odpowiada Twój mózg”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

19 października 2018

Dnia 16 października 2018 r. w Zabrzu odbyła się VII Regionalna Konferencja z cyklu PSYCHOLOGIA A MEDYCYNA pt. „Zdrowie psychiczne dzieci
i młodzieży – za co odpowiada Twój mózg”.
Objęta została patronatem Prezydenta Miasta Zabrze - Małgorzaty Mańki-Szulik, Marszałka Województwa Śląskiego - Wojciecha Saługi, Metropolity Katowickiego– arcybiskupa Wiktora Skworca oraz Dyrektora Delegatury w Gliwicach Kuratorium Oświaty w Katowicach – Jacka Tarkoty. Organizatorami konferencji są: Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Zabrzu oraz współpracujące z placówką Forum Organizacji Pozarządowych Działających na rzecz Osób Niepełnosprawnych, Chorych i Ich Rodzin Pod Nazwą „Razem”

Wśród uczestników na sali znajdowali się przedstawiciele różnych środowisk m. in. neurobiolodzy, etycy, lekarze, nauczyciele, wychowawcy oraz dyrektorzy zabrzańskich placówek oświatowych, a co najważniejsze – rodzice.

Konferencję zainaugurowali Urszula Koszutska - Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zabrzu, Wiceprezydent Miasta Zabrze - Krzysztof Lewandowski oraz Barbarę Daniel - Dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego,.

Tematyka konferencji poświęcona była najważniejszemu organowi ludzkiego organizmu, jakim jest mózg. Wśród prelegentów znaleźli się: dr Marek Kaczmarzyk, który omówił zmiany neurorozwojowe a modele światów, tłumaczył dlaczego tak trudno zrozumieć nastolatka; prof. dr hab. Monika Odlanicka-Poczobutt skupiła się na organizacjach inteligentnych i sieciach  semantycznych; prof. dr hab. n.med. Ewa Emich-Widera zastanawiała się nad tym, czy wszystkie zmysły prowadzą do mózgu. Natomiast ostatni wykład poświęcony był etyce i wygłoszony został przez ks. dr hab. Arkadiusza Wuwera.

Tegoroczna konferencja była również wprowadzeniem do trzech zajęć warsztatowych, które odbędą się w październiku i listopadzie na terenie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zabrzu  na które serdecznie zapraszamy. Szczegóły dostępne na www.pppzabrze.pl oraz Facebook’u.

Od siedmiu lat udaje się zaprosić do Zabrza nie tylko wyjątkową grupę specjalistów prezentujących ciekawą tematykę różnorodnych wykładów, a także szerokie grono uczestników, któremu na sercu leży dobro i przyszłość młodych mieszkańców Zabrza i Śląska. Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-10-19
Data publikacji:2018-10-19
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Maciek
Liczba odwiedzin:182